Маріуполь закупить 72 тролейбуси на кошти ЄБРР

 

   Європейський банк виділить кошти на нові тролейбуси, закупівлю запчастин до них, а також на модернізацію старого тролейбусного парку міста.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть Маріуполю кредит в сумі до 13 млн євро на закупівлю до 72 низькопольних тролейбусів для комунального підприємства «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» (МТТУ).

Як повідомляється, ці кошти також будуть використані для закупівлі запасних частин і устаткування для технічного обслуговування і ремонту, модернізації наявного тролейбусного депо і реконструкції контактної мережі.

Кредит буде повністю забезпечений гарантією міста і доповнений кредитом від Фонду чистих технологій на суму до 2 млн євро і грантом у розмірі 3 млн євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології, найбільшим вкладником якого є Європейський Союз.

ЄБРР також додатково мобілізує 460 тисяч євро у формі грантів технічної допомоги для підтримки реалізації цього проекту і перетворення МТТУ на більш комерційну структуру. Ці кошти будуть надані в рамках програми підтримки муніципальних проектів ЄС.

Проект реалізується в рамках Програми фінансування громадського транспорту в Україні, схваленої ЄБРР в 2015 році. Мета програми – сприяння заміні старіючого громадського транспорту новими транспортними засобами.

Зазначимо, раніше президент України Петро Порошенко закликав ЄБРР подвоїти обсяги фінансування проектів і розширити сфери їх застосування в Україні. Президент Європейського банку реконструкції і розвитку наголосив на готовності і надалі підтримувати Україну на шляху впровадження структурних реформ в економіці.Як відомо, в 2017 році ЄБРР інвестував в Україну 800 млн євро. Це на 37% більше, ніж роком раніше. Крім того, в 2017 році Україна стала третім найбільшим одержувачем кредитів ЄБРР після Туреччини, що одержала 1,54 млрд євро кредитів, а також Єгипту з показником 1,41 млрд євро кредитів у 2017 році.

 

По матеріалам ukr.segodnya.ua

 

Світлана Мисик

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *