У Києві хочуть підняти ціну на проїзд до 8 гривень: всі подробиці

 

   Якщо рішення ухвалять, вслід за міським транспортом підняти тарифи обіцяють і в маршрутках.

У Києві  знову може подорожчати вартість проїзду у міському транспорті, причому відразу вдвічі – з 4-5 грн до 8 гривень. Про це стало відомо з планів КП «Київпастранс» на 2018 рік. Чи приймуть рішення і що ще може подорожчати, з’ясувала «Сьогодні».

Нове підвищення планується з 15 липня. Це викликало бурю обурення серед киян. «Я їжджу на роботу на трамваї і тролейбусі. І віддаю за проїзд 16 гривень на день! У середньому за 22 робочих дня – це 352 гривні. Після підвищення доведеться викладати за день 32 гривні, а за місяць – 704. У мене зарплата 5 тисяч гривень. Доведеться ходити пішки «, – обурюється киянка Вікторія Ткаченко.

У «Київпастрансі» запевняють: «Рішення про підвищення тарифів ще остаточно не прийнято. Ми лише надали свої пропозиції в КМДА, де вказали, що плата за проїзд повинна становити 8 гривень. Економічно обґрунтований тариф набагато більше, ніж 4 гривні. Значно подорожчала вартість електроенергії , пального, запчастин, збільшився рівень мінімальної зарплати «. Швидше за все, подорожчання проїзду заплановано і в київському метро, але там нам заявили, що питання стосовно тарифів варто уточнювати в КМДА, яка їх і затверджує.

У КМДА нам підтвердили, що питання про підвищення розглядається.

«Ми розглядаємо можливість підвищення вартості проїзду в міськтранспорті, але остаточне рішення ще не прийнято, це можливо тільки після детального вивчення питання. Якщо таке рішення приймуть, ми повідомимо про це киянам. Проводитимуться громадські слухання. Але в разі підвищення вартості проїзду ми збережемо для пільгових категорій громадян їх право на пільговий проїзд «, – повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. За планами «Київпастрансу», до 8 гривень подорожчає і проїзд в комунальних маршрутках (26 маршрутів). У свою чергу, приватні перевізники кажуть, що теж будуть «вирівнювати» тарифи.»Ми возимо людей по тарифу 6-7 гривень. Якщо комунальні маршрутки піднімуть вартість проїзду до 8 гривень, ми змінимо цінники на таку ж вартість. Піднімати тариф до 10-12 гривень немає сенсу. Потрібно розуміти, що люди не в змозі платити такі гроші «, – розповіли нам в одній з приватних компаній.

«Я вважаю, що зараз піднімати вартість проїзду до 8 гривень у міськтранспорті Києва немає необхідності. Він датується із міського і держбюджетів, і завжди був збитковим. Таке рішення – неабиякий удар по гаманцю незаможних городян. У той же час це може бути своєрідною маніпуляцією: зараз заявили про тариф у 8 гривень, а до подорожчання піднімуть, скажімо, на 2 гривні, і піднесуть це як перемогу і турботу про киян», – говорить експерт з транспорту Олександр Кава.

 

По матеріалам kiev-ukr.segodnya.ua

 

Світлана Мисик

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *