Підсумки 2017: транспорт

У 2017 року Львів отримав усі 55 низькопідлогових автобусів від ПАТ «Концерн-Електрон», які курсують на маршрутах громадського транспорту, капітально відремонтовано 4 трамвайних і 5 тролейбусних вагони, запроваджено нові маршрути, вперше в Україні, запроваджено систему безготівкового розрахунку за проїзд у електротранспорті Львова (через смартфони та за допомогою банківських карток – QR-Code), та систему безготівкового розрахунку за паркування. Також розпочався новий етап у впровадження автоматизованої системи оплати проїзду (АСОП) у громадському транспорті Львова – 15 листопада 2017 року підписано контракт між ЛКП «Львівавтодор» та компанію iC consulenten (Австрія), яка буде надавати консультаційні послуги в рамках проекту впровадження електронного квитка.

   Е-квиток

ЛКП «Львівавтодор» та ЄБРР підписали кредитний договір на суму 10 млн. євро. Загальна вартість проекту – 11,2 млн. євро. 15 листопада 2017 року відбулося підписання контракту між ЛКП «Львівавтодор» та компанію iC consulenten (Австрія), яка буде надавати консультаційні послуги в рамках проекту впровадження електронного квитка. Через соціологічне опитування львів’ян визначено, що е-квиток у Львові матиме назву «ЛеоКарт».

   Проект «Міський громадський транспорт в Україні»

Львів бере участь у проекті, що передбачає оновлення рухомого складу трамваїв та автобусів, реконструкцію трамвайних колій на суму до 40 млн.євро кредитних коштів від ЄБРР. До кінця 2017 р. тривала підготовка тендерної документації, а в 2018 році відбудеться здійснення закупівлі та вибірка коштів за окремими підпроектами. В планах – закупівля 100 великих автобусів.

   Для львів’ян – комфортний транспорт.

Міський громадський транспорт ЛК «АТП-1» поновнився новими, низькопідлоговими автобусами — підприємство отримало усі 55 автобусів ПАТ «Концерн-Електрон». Збільшено кількість машин на маршрутах з Рясне і смт. Рудно; запроваджено експрес-маршрути, які курсують від АС «Західна» — пл. Різні. Запроваджено соціальний маршрут для студентів, які мешкають у гуртожитках ЛНУ ім. І. Франка (на час ремонту вул. Личаківської).

   Безготівковий розрахунок

У Львові вперше в Україні запроваджено систему безготівкового розрахунку за проїзд у електротранспорті Львова (через смартфони та за допомогою банківських карток – QR-Code), та систему безготівкового розрахунку за паркування.

   Електромобілі й електрозаправки

Львів виступає за розвиток і популяризацію електромобільного транспорту. У місті, на тролейбусному маршруті № 9 (Університет-Аеропорт) їздить єдиний на сьогодні в Україні електробус. В місті встановлено 27 станцій для зарядки електрокарів.

   Капітальні ремонти тролейбусів та трамваїв.

Капітально відремонтовано 4 трамвайних (середня вартість капітального ремонту одного трамвая від 600 до 700 тис. грн), та 5 тролейбусних вагонів (середня вартість капітального ремонтну одного тролейбуса від 500 до 600 тис. грн). В процесі капітального ремонту ще 2 вагони електротранспорту (1 трамвай і 1 тролейбус). За рахунок капітально-відновлювального ремонту їх термін експлуатації продовжили ще на 10 років.

   Нова інфраструктура комунального підприємства.

На території ЛК «АТП №1» встановили сучасну мийку для транспорту. Придбання мийки, очисні споруди, роботи із встановлення коштували 900 тис. грн.

За матеріалами Львівської міської ради

Світлана Мисик

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *